czwartek, 27 grudnia 2007

Gorący Grudzień

Ostatnie tygodnie grudnia obfitowały w ciekawe wydarzenia.

11 grudnia prowadziłem prezentacje na IT Academic days na AGH.
Prezentacja miała temat: "Test Driven Developement w Visual Studio 2008".
Z mojego punktu widzenia było bardzo przyjemnie. Odniosłem wrażenie, że prezentacja podobała się. Po zakończeniu prezentacji miałem dość dużo pytań. Większość z tych pytań dotyczyło metodyk Agile, a nie samego TDD. Może w przyszłym roku warto zrobić sesję o Agile?
Spodziewałem się większej ilości osób, na CodeGuru na prezentację było zapisanych 150 osób, ale przyszło mniej.
Dwa miesiące temu prowadziłem tę sama sesję dla KGD.NET. Szymon opublikował nagranie video z tego wydarzenia.

Ponieważ na AGH zjawiłem się trochę wcześniej miałem możliwość oglądnięcia sesji: Windows Server 2008: Co nowego i specjalnego Wam zaoferuje? prowadzonej przez Marka Pykę. Bardzo interesujący wykład. Prezenter w pigułce przedstawił co nowego w Windows Server 2008. Niestety studenci nie byli przygotowani do tego wykładu. Praktycznie nikt nie wiedział co to jest Active Directory :).

12 grudnia odbyło się spotkanie KGD.NET. Miałem na tym spotkaniu zrobić krótką prezentacje rozszerzającą panel dyskusyjny "Developer toolbox", który odbył się w listopadzie. Niestety klub "U Louisa" dał plamę, okazało się, że na 21:00 zaplanowany jest koncert. Spotkanie musiało zostać skrócone i mojej prezentacji nie było :). Warto odnotować bardzo dużą frekwencję na spotkaniu.

19 grudnia uczestniczyłem w "Visual Studio 2008 Install Fest". Było ekstra, zainstalowałem VS 2008, zjadłem, zagrałem w "Dead or Alive" na XBoxie, pokręciłem power ballem i jeszcze dostałem jakieś gadżety od Microsoftu. Zdjęcia z imprezy można znaleźć tutaj. Było dużo ludzi, musiałem siedzieć na podłodze, ale i tak było SUPER. Wielkie dzięki dla pomysłodawcy i głównego organizatora: Szymona Kobalczyka.

Brak komentarzy: