czwartek, 14 lutego 2008

Kolorowe Visual Studio

Ostatnio na blogach można znaleźć dużo postów o ciemnych kompozycjach do Visual Studio:
http://www.hanselman.com/blog/VisualStudioProgrammerThemesGallery.aspx
http://blog.tatham.oddie.com.au/2006/10/21/custom-vsnet2005-color-schemes-theyre-all-the-rage/
http://blog.wekeroad.com/2007/10/17/textmate-theme-for-visual-studio-take-2/

Powstała nawet strona, na której można głosować na poszczególne kompozycje: http://idehotornot.ning.com/

Zawsze byłem zwolennikiem ciemnych kompozycji, więc nie wiele myśląc spróbowałem kilku z nich. Niestety nie mogłem się do takiego środowiska przyzwyczaić. Jednak czarny ekran w IDE nie jest dla mnie. Ale przeglądając czarne schematy znalazłem jedną perełkę. Jest to zestaw kolorów Jeffa Atwooda prowadzącego blog Coding Horror. Nie jest to czarny schemat, tło jest szarawe i kolory zmienione, ale całość jak dla mnie robił piorunujące wrażenie. Do tego schematu przyzwyczaiłem się w 5 minut i teraz praca bez niego jest bolesna.

Dwie wersje tego schematu możecie znaleźć tutaj: http://www.codinghorror.com/blog/archives/000682.html

Przed zaimportowaniem jakichś ustawień proponuje zapisać swoje bieżące ustawienia. Robi się to wybierając w VS z menu "Tools->Import and Export Settings...". Później należy wybrać opcję "Export..."

W podobny sposób importujemy ustawienia. Wybieramy "Tools->Import and Export Settings...", następnie "Import...". Visual Studio domyślnie pokazuje do wyboru schematy znajdujące się w katalogu USERPROFILE\My Documents\Visual Studio 2005\Settings\, ale w czasie importu można wybrać dowolną ścieżkę.

Brak komentarzy: